Sokan tanácstalanok a terhesség, illetve a szoptatás alatt a kozmetikumok használatával, de különösen a hajfestéssel kapcsolatban. A természetes hiúság, vagy a kisbaba iránti féltés versenye nem kell hogy felőröljön minket. Ekkor is van mód a veszélyes mesterséges anyagokkal való érintkezés nélküli hjszínezésre, vagy akár hajfestésre.
A hajfestékek és hajszínezők veszélyei
Mik is azok a veszélyeztető anyagok, és veszélyek ami miatt nem tanácsos hagyományos hajfestékeket és hajszínezőket alkalmazni? Némelyik anyag nevének hallatára is már érthetővé válnak a félelmek.
A teljesség igénye nélkül néhány a legveszélyesebb anyag, ami a hajfestékek alapanyagi között szerepelhet:
- kőszénkátrány a sötét tónusú hajfestés elengedhetetlen kelléke
- formaldehid - erős bőrszárító hatású, olyannyira, hogy a szemölcsök ellen is használatos
- fenil-metil pirazolon - a pirazolont gyógyszerként is alkalmazzák, azonban sok helyen már betiltották a használatát, mivel csontvelő elváltozásokat okoz
- DMDM hydantoin - a két legismertebb rossztulajdonsága hogy rákkeltő és allergén
Ez csupán 4 abból a 400 veszélyes anyagból, amelyet a hajfestékek és sokszor a hajszínezők is tartalmaznak, és nem hogy egy gyermek, de egy felnőtt szervezete számára is megterhelőek lehetnek.
Természetes hajfestékek és hajszínezők
A legtöbb természetes hajszínező hennából, indigóból, illetve más növényi eredetű alapanyagból készül. Emellett a haj világosítására, vagyis szőkítésre hasznákhatunk ecet-, vagy borkősav alapú természetes hajfestékeket. Hozzá kell tenni, hogy ezek nem feltétlenül csodaszerek, vagyis előfordulhat, hogy a festést-színezést gyakrabban meg kell ismételni, viszont gyakorlatilag 0% az esélye annak, hogy mérgező anyag kerül a szervezetbe. Ráadásul pl. a henna nemcsak festékként szolgál de táplálja és védi is a hajat.
Ajánlott termékek:
Henné color hajszínezõ krém aranygesztenyeHenné color hajszínezõ por barna
Forrás: